Adoptowane dzieci

Utworzono dnia 22.03.2020

Nasza szkoła przystępując do Adopcji Serca zyskała dwóch ucznów: Zosię (Teresę) i Franciszka(Adolfa). Takie imiona nadały im uczniowie.

Są to dzieci z Kamerunu. Rodzeństwo, Zosia, Mondjenapip Zock Florine urodziła się 15 kwietnia 2006 roku, Franciszek, Molobel Adolph 19 sierpnia 2008 roku. Uczęszczają do szkoły w Djouth, prowadzonej przez Siostry Najświętszej Duszy Chrystusa.

Ich tato zmarł pozostawiając pięcioro dzieci. O ich wychowanie dba mama Ludia Dounen. Rodzina utrzymuje się z uprawy kawałka pola oraz ze zbiorów plonów leśnych, takich jak: mango, grzyby i różne przyprawy. Część zbiorów sprzedają, aby zarobić na życie. Niestety, to wszystko nie wystarcza na codzienne potrzeby oraz na opłatę szkoły dla wszystkich dzieci.

Wszyscy uczniowie włączyli się w to misyjne dzieło i bardzo zaangażowli się w zbieranie pieniędzy na ten cel. Siostry nam za to bardzo dziekują w wystosowanych przez nie listach.

GALERIE:

Listy od Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera