Podręczniki rok szkolny 2023/2024

Zestawy podręczników klas 0-VIII dopuszczonych do nauczania
w PSP im. Ks. Kard. A. Kozłowieckiego w roku szkolnym 2023/2024

Wybór podręcznika stanowi decyzję danego nauczyciela. Jest ona niepodważalna, chyba że nauczyciel chciałby dokonać wyboru spoza listy MEN, co byłoby sprzeczne z obowiązującym stanem prawnym. W takiej sytuacji dyrektor nie mógłby wskazanego podręcznika włączyć do zestawu podręczników obowiązujących w szkole. Uczniowie wszystkich klas I-VIII uczą się z darmowych podręczników dotacyjnych, będących dla uczniów podręcznikami darmowymi. Podręczniki te stanowią własność szkoły. Nauczyciele wychowawcy obierają je na początku roku szkolnego i oddają na jego zakończenie. Co należy zrobić w sytuacji jego zgubienia lub zniszczenia szczegółowo określa "Regulamin korzystania z darmowych podręczników" (do wglądu w szkolnej bibliotece). Dotacje na podręczniki i materiały ćwiczeniowe nie obejmują klasy zerowej i religii. Rodzice, których dzieci, zgodnie z deklaracją, będą uczestniczyć w zajęciach religii, dokonują zakupu na starych zasadach, czyli nazwę podręcznika wskaże nauczyciel religii.

Koordynator ds. podręczników i programów szkolnych

ZAŁĄCZNIKI: