Nasza pracownia techniczna

Utworzono dnia 30.09.2022

W ramach programu "Laboratoria Przyszłości" Publiczna Szkoła Podstawowa im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno - komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Udało się w naszej szkole zakupić: Drukarkę 3D wraz z akcesoriami i laptopem, filamenty w czterech kolorach, mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami, lutownicę / Stację lutowniczą z gorącym powietrzem, kamerę przenośną cyfrową wraz z akcesoriami, aparat fotograficzny, statyw z akcesoriami, mikroport z akcesoriami, oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofon kierunkowy z akcesoriami. zestaw konstrukcyjny z różnych dziedzin z akcesoriami, zestaw roboczy Ultimate Robot 2.0.

Wyposażenie pracowni technicznej: Stoliki, szafy, biurko, tablice suchościeralne, taborety.

Zakupiony sprzęt wykorzystywany jest podczas zajęć i uroczystości szkolnych (aparat fotograficzny Canon - zdjęcia z uroczystości szkolnych zamieszczane są na stronie internetowej szkoły, mikroskop MX0008 - zajęcia z biologii, drukarka 3D - budowa i obsługa drukarki na lekcji informatyki, kamera, Smartbot Car Kit, mBot Ranger, ekosystem Banach 3d, mikrofon Mic-M3).

Pracownia techniczna

Utworzono dnia 20.01.2023, 00:34