Zajęcia z programowania

Utworzono dnia 31.10.2022

W październiku 2022 roku w naszej szkole realizowane były zajęcia z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych i sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Na lekcjach informatyki odbyły się już pierwsze lekcje robotyki i programowania z wykorzystaniem Zestawu roboczego Ultimate Robot 2.0.

W dniach od 8 do 23 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 10. jubileuszowej edycji Code Week, czyli Europejskiego Tygodnia Programowania.

Wszyscy uczniowie chętnie angażują się na lekcjach, by zdobyć nowe umiejętności. Zapoznali się już z drukarką 3D otrzymaną przez szkołę w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Poznali zasadę działania urządzenia oraz obserwowali proces drukowania modeli 3D. Do dokumentowania działań wykorzystywany jest sprzęt fotograficzny zakupiony ze środków projektu.