Nasze działania 2021/2022

Utworzono dnia 12.07.2022

Sprawozdanie z realizacji „Programu dla szkół” - Szklanka mleka i owoce w szkole

Głównym celem programu było zachęcenie dzieci do spożywania większych ilości owoców i warzyw oraz picia mleka, ukształtowanie dobrych nawyków żywieniowych wśród uczniów klas I-V. Wszyscy uczniowie tych klas za zgodą rodziców brali udział w powyższej akcji. Działania były prowadzone systematycznie co miesiąc. W grudniu i styczniu były utrudnione ze względu na ferie świąteczne i zimowe.

W naszej szkole na początku roku szklonego dokonano: rekrutacji uczniów, uzyskano zgody rodziców na udział w programie, zgłoszono uczestnictwo szkoły w programie, podpisano umowy z zatwierdzonym dostawcą, upowszechniono informacje o Programie „Owoce w szkole.

Wprowadzono codzienne, wspólne spożywanie drugiego śniadania w klasach I-III. Przygotowano kąciki przyrodnicze z jesiennymi owocami i warzywami.

Przeprowadzono w klasach warsztaty - Jak wykonać owocowe soki i warzywne sałatki? W czasie lekcji edukacji przyrodniczej, przyrody i biologii uczniowie zapoznali się z piramidą żywienia i dowiedzieli się, co powinno się jeść, aby być silnym i zdrowym. Promowano zdrową dietę przeciwdziałającą chorobom.

W klasie V odbyły się warsztaty kulinarne on-line w ramach projektu „Lokalne, regionalne i tradycyjne szansą dla Kół gospodyń wiejskich II”.

Na parapetach zakładano małe ogródki, gdzie hodowano szczypiorek i rzeżuchę.

Na święta pieczono pierniczki i babeczki, a w czasie akcji charytatywnych gofry z owocami.

​Zamieszczono na stronie internetowej szkoły treści informujące o działaniach związanych z realizacją programu.