Organizacja marszów Nordic Walking

Utworzono dnia 18.10.2021

Maszerujemy - Świętujemy. Organizacja marszów Nordic Walking z okazji ważnych rocznic historycznych w ramach Podkarpackich Inicjatyw Społecznych.

Inicjatywa polega na organizacji marszów Nordic Walking z okazji ważnych rocznic historycznych tj. rocznicy wybuchu II wojny światowej, Święta Odzyskania Niepodległości, oraz 40 Rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Dodatkowo organizowane są marsze z okazji 43 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża i Marsz Misyjny z racji tego, że środowisko szkolne jest znacząco związane z misjami z uwagi na patrona szkoły Księdza Kardynała Adama kozłowieckiego, który 61 lat przebywał na misjach w Zambii. Projekt należy do programów społecznych, jednak posiada znaczące elementy edukacyjno - wychowawcze z uwagi na kształtowanie postawy patriotycznej uczestników wydarzeń oraz uczy historii i kultywowania tradycji.