Stypendyści w roku szkolnym 2023/2024

Utworzono dnia 25.10.2023

Stypendystami Fundacji św. Mikołaja w roku szkolnym 2023/2024 są Oliwia Zięba z kl. VIII oraz Dominik Kraczkowski z kl. VII.

Oliwia to miła, skromna i bardzo grzeczna uczennica. Można na niej polegać, ponieważ jest odpowiedzialna i prawdomówna. Jest dobrą organizatorką. Wywiązuje się terminowo z podjętych przez siebie przedsięwzięć. Chętnie bierze udział w akademiach szkolnych oraz reprezentuję szkołę w Poczcie Sztandarowym na różnych uroczystościach. Jej zainteresowania to informatyka oraz geografia. Jako członek Szkolnego Koła Wolontariatu chętnie włącza się w różne akcje charytatywne. Uczennica po lekcjach uczęszcza na zajęcia szkolnego kółka informatycznego oraz na zajęcia z Nordic Walking.

Dominik prezentuje wysoką kulturę osobistą w szkole i poza nią, nie ulega szkodliwym wpływom innych. Godnie reprezentuje klasę i szkołę w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Dodatkowo aktywnie uczestniczy w pracach na rzecz szkoły. Jest wzorem do naśladowania dla rówieśników. Okazuje koleżankom i kolegom zainteresowanie, życzliwość i sympatię. Zawsze służy im pomocą. Szanuje poglądy innych, poprawnie nawiązuje relacje z osobami dorosłymi. Kulturalnie zachowuje się w szkole i poza nią. Regularnie uczęszcza do szkoły, nie spóźnia się na zajęcia. Przykładnie spełnia wszystkie obowiązki uczniowskie. Samodzielnie rozwija swoje zainteresowania i uzdolnienia. Potrafi korzystać z różnych dostępnych źródeł informacji, systematycznie wzbogaca swoją wiedzę. Posiada bogate słownictwo, umie uzasadnić swoje zdanie używając odpowiedniej argumentacji, będącej skutkiem nabytej samodzielnie wiedzy. Wiadomości Dominika wykraczają poza zakres materiału programowego, co wynika z jego samodzielnych poszukiwań i przemyśleń.