Stypendystka w roku szkolnym 2022/2023

Utworzono dnia 01.02.2023

Stypendystką Fundacji św. Mikołaja w roku szkolnym 2022/2023 jest Lena Turbak, uczennica klasy VI, która zawsze wzorowo wypełnia obowiązki wynikające ze Statutu Szkoły jak i ucznia. W minionym roku szkolnym uzyskała bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Prezentuje wysoką kulturę osobistą w szkole i poza nią, godnie reprezentuje klasę i szkołę w licznych konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Brała udział w konkursie z języka niemieckiego na poziomie rejonowym. Dodatkowo aktywnie uczestniczy w pracach na rzecz klasy, szkoły, Szkolnego Koła Wolontariatu, Samorządu Uczniowskiego i odpowiednio reprezentuje szkołę na zewnątrz.

Lena Turbak samodzielnie rozwija swoje zainteresowania i uzdolnienia (szczególnie z języka niemieckiego i tańca). Jej wiedza i umiejętności wykraczają poza zakres materiału programowego, co wynika z jej samodzielnych poszukiwań i przemyśleń. Szanuje dobre tradycje szkoły, dba o kulturę życia codziennego, jest punktualna i zdyscyplinowana, odpowiedzialna za powierzone obowiązki, buduje poprawne relacje rówieśnicze. Jest lubiana w klasie, okazuje koleżankom i kolegom zainteresowanie, życzliwość i sympatię.