Akcje charytatywne przeprowadzone w naszej szkole w roku szkolnym 2022/2023

Utworzono dnia 13.02.2023

1. Akcja „Szkoła pamięta” – sprzątanie ternu wokół pomnika ofiar II wojny światowej w parku przy Muzeum Ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego oraz zapalenie zniczy na cmentarzu w Majdanie Królewskim i w Hucie Komorowskiej. Działanie było przeprowadzone w grupach pod opieką opiekunów. W akcję zaangażowała się cała społeczność szkolna.

2. „Polskie smyki  dzieciom  z Afryki” - zbiórka środków opatrunkowych w celu przekazania do ośrodków w Afryce.

3. Akcja „Polakom na Ukrainie” - zbiórka żywności.

4. Pomoc dla Antosia z Rozalina - zbiórka środków finansowych i przekazanie ich rodzicom chłopca.

5. Pomoc dla Łukasza z Majdanu Królewskiego - udział w kiermaszu organizowanym przez GOK w Majdanie Królewskim w formie zakupu słodkości i zasilenie zebranych środków.

6. Adopcja dzieci z Kamerunu - organizacja „Słodkich kawiarenek”, zysk jest przeznaczony na zabezpieczenie środków finansowych na pokrycie kosztów adopcji.

7. Zbiórka plastikowych nakrętek - zbiórka nakrętek i przekazanie organizacjom wspierającym potrzebujących.

8. Pieczenie i sprzedaż gofrów - zebranie funduszy na cele Rady Rodziców.

9. Paczuszka dla Maluszka - zbiórka przyborów toaletowych i środków czystości dla dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka w Tarnobrzegu.

10. Akcja "Pomożmy Kubusiowi" - zebranie środków finansowych.

11. Akcja "Polskie smyki dzieciom z Afryki" (czwarta edycja)  - zbiórka środków higienicznych.